2win800x200

БТ Прес

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВО ВРСКА СО ИЗНЕСЕНИТЕ ОБВИНУВАЊА ОД СДСМ Како транспарентна општина која работи на подобрување на состојбите во сите области во надлежност на локалната самоуправа, општина Битола,…
Го пренесуваме соопштението интегрално: „Грабежот на буџетот “во режија” на градоначалникот Тони Коњановски ги надмина сите очекувања. Коњановски и ДПМНЕ бесрамно делат огромни суми на пари од општината на свои…
ДПМНЕ и градоначалникот Тони Коњановски го “заглавија” во долг од над 1 милион и 200 илјади денари Јавното претпријатие Паркинзи, обвини ЈАдранка Павловска, советник од СДСМ.  „Над 560.000 денари потрошил…
Интегрален текст од прес конференцијата на Елена Кромидаровска, советник од СДСМ   Јавното претпријатие Пазари е во загуба од 3.149. 562 денари. Од доаѓањето на власт во Битола, коалицијата предводена…
Интегрален текст од прес конференцијата на Борче Корлевски, советник од СДСМ
Интегрално ја пренесуваме изјавата на Весна Баковска од СДСМ:  „Изразуваме жалење и ѝ посакуваме побрзо оздравување на ученичката од Медицинското училиште која вчера беше повредена при пад на дел од…
 КОГА МУ СЕ ДАВАА ПАРИ ЗА ПРИВАТЕН СУБЈЕКТ   БЕА ВЛАСТ, А КОГА НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ КОПАНКИ,  СЕ ОПОЗИЦИЈА.     КОГА ГО ПОСТАВУВАШЕ КОРИТОТО НА КАМИОНИТЕ ОД КОМУНАЛЕЦ…
Интегрален текст од изјавата на Јадранка Павловска од СДСМ „Коњановски и ДПМНЕ работат на систематско и смислено пустење на Битола и на безмилосно трошење на парите на битолчани! Со секој…
Почитувани од СДС тоа што го реализира Градоначалникот со локалната самоуправа предводена од ВМРО-ДПМНЕ во текот на една година вие во претходните 4 години стоејќи на глава неможевте да го…
Интегрална изјава на Ивона Трифунов, СДСМ Битола
На што точно потроши лани 30 милиони евра градоначалникот Тони Коњановски? Ова е прашањето на кое битолчани сакаат одговор. Ама, наместо одговор, слушаат жалопојки од градоначалникот и од претседателката на…
Интегрална изјава на Кети Неделковска, советник од СДСМ и коалицијата во Советот на Општина Битола

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани