БТ Прес

По повод 24 мај -Ден на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј, комисијата за образование при ОО СДСМ Битола,сектор образовните при Форум на жени СДСМ Битола и ЛК СДММ при СДСМ…
Коњановски да ги повлече неисправните решенија за данок на имот и да не ја замајува јавноста со цитирање на закони, изјави Жаклина Наумовска , советничка од СДСМ.  „Коњановски една и…
Во програмата за култура за 2023 година, во делот традиционални настани/манифестации/фестивали, најмногу пари од Општина Битола доби здружението во сопственост на кумашинчето на братот на Тони Коњановски, Зоран Коњановски, обвинија…
ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВО ВРСКА СО ИЗНЕСЕНИТЕ ОБВИНУВАЊА ОД СДСМ Како транспарентна општина која работи на подобрување на состојбите во сите области во надлежност на локалната самоуправа, општина Битола,…
Го пренесуваме соопштението интегрално: „Грабежот на буџетот “во режија” на градоначалникот Тони Коњановски ги надмина сите очекувања. Коњановски и ДПМНЕ бесрамно делат огромни суми на пари од општината на свои…
ДПМНЕ и градоначалникот Тони Коњановски го “заглавија” во долг од над 1 милион и 200 илјади денари Јавното претпријатие Паркинзи, обвини ЈАдранка Павловска, советник од СДСМ.  „Над 560.000 денари потрошил…
Интегрален текст од прес конференцијата на Елена Кромидаровска, советник од СДСМ   Јавното претпријатие Пазари е во загуба од 3.149. 562 денари. Од доаѓањето на власт во Битола, коалицијата предводена…
Интегрален текст од прес конференцијата на Борче Корлевски, советник од СДСМ
Интегрално ја пренесуваме изјавата на Весна Баковска од СДСМ:  „Изразуваме жалење и ѝ посакуваме побрзо оздравување на ученичката од Медицинското училиште која вчера беше повредена при пад на дел од…
Страница 1 од 17

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани