2win800x200

БТ Прес

Интегрален текст од изјава на Весна Баковска, претседател на комисија за образование
„Градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски веднаш и без размислување да го разреши директорот на ЈП Водовод, Пеце Милевски. Ревизорскиот извештај што самиот Коњановски го нарача јасно и недвосмислено покажува…
Интегрален текст од изјава на Жаклина Наумовска, советничка во Советот на Општина Битола
„Деновиве градоначалникот Коњановски конечно ги посети средните училишта во градот и тоа Таки Даскало и Техничкото училиште Ѓорги Наумов. Притиснат од фактот дека откако е дојден на функцијата градоначалник, за…
Интегрален текст од рекацијата на СДСМ Битола на демантот на Васко Мавровски од ВМРО-ДПМНЕ дека не  наплатил речиси половина милион денари од Општина Битола за што го обвини опозицијата
Со предавање на тема "Св. Климент Охридски - Утринска sвезда на македонската и сесловенската писменост".  Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ го о дбележан празникот Свети Климент Охридски – Чудотворец, кој…
    Денес РЕК Битола по којзнае кој пат работи со само еден блок. Три блока докажавте дека не можете да ставите во функција. Ама…,  увозот ќе се зголеми. Директорот…
Интегрален текст од изјава на Жаклина Наумовска, советник во Советот на Општина Битола
   Интегрален текст од прес конференцијата на Васко Мавровски, портпарол на ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола
Интегрален текст од изјава на Елена Кромидаровска Маховска, советник во Советот на Општина Битола
Интегрален текст од изјава на Весна Баковска, претседател на комисија за образование на СДСМ Битола

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани