2win800x200

БТ Прес

На 22.07.2022 во 21.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Демир Хисар, на место викано „Бели Мост“ пред с.Лисолај, патничко моторно возило „форд фиеста“ со демирхисарски регистарски…
Интегрален текст од изјава на Жаклина Наумовска, советничка во Советот на Општина Битола
интегрален текст и видео од изјавата на Бојан Бојкоски - член на советот на општина Битола
Интегрален текст и видео од прес конференцијата на Јасмина Буневска Талевска,  советник во Општина Битола од редовите на СДСМ Битола. 
Советникот од ВМРО – ДПМНЕ, Михајло Вангелов, веднаш да си поднесе оставка од функцијата во Советот на Општина Битола и од работното место во Клиничката болница во Битола, побараа од…
На Самитот за електрична енергија кој се одржува во Атина, генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, се сретна со новоназначениот директор на Енергетската заедница (ЕЗ), Артур Лорковски. Директорот Ковачевски…
Интегрален текст од изјава на Елена Кромидаровска, советник во Општина Битола од редовите на СДСМ
Вечерва со почеток во 19 чаот со претставата ,,History of motherfuckers,, НУ Народен театар Битола гостува на Европски Регионален Фестивал во Темишвар , Романија.
Интегрален текст од изјава на Андреј Лозановски, член на ИО на СДСМ Битола
Владата на денешната редовна 44 седница ја донесе Одлуката за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во средните училишта. Со оваа одлука се утврдува дека бројот на…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани