2win800x200

БТ Прес

Група пензионери предводени од Стево Бојаџиев, Антонио Димитровски, Пеце Гаштаров и други битолчани одржаа прес конференција упатувајќи прашања до Сојузот и Здружението на пензионери во врска со висината на пензиите,…
Поднесуваме барање за слободен пристап до информации онака како што советникот Ѓорги Ѓоргиевски поднел до Општина Битола на што му одговориле дека Општината има нула доспеани обврски, дека сметката е…
Интегрална изјава од прес конференцијата на Борче Корлевски, советник од СДСМ
„Во моментов на територијата на општина Битола се работи на 16 локации, а се е подготвено за започнување со реализацијата на 6 нови. Градоначалникот Тони Коњановски и локалната самоуправа континуирано…
Секој поминат ден со ВМРО- ДПМНЕ на власт и Коњановски како градоначалник, е на штета на Битола и битолчани. Денес жртва на самоволието на Општината се дрвјата кај поранешната ветеринарна станица. Коњановски,…
„ВМРО – ДПМНЕ и градоначалникот Тони Коњановски ја донесоа Битола на работ на банкрот! За една и пол година Коњановски потроши околу 50 милиони евра, а Општината нема пари за ништо! Коњановски…
СДСМ Битола изразува благодарност до сите советници што го поддржаа предлогот на советничката група на СДСМ и коалицијата во Советот на Општина Битола за разрешување на членовите на Управните и…
По повод 24 мај -Ден на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј, комисијата за образование при ОО СДСМ Битола,сектор образовните при Форум на жени СДСМ Битола и ЛК СДММ при СДСМ…
Коњановски да ги повлече неисправните решенија за данок на имот и да не ја замајува јавноста со цитирање на закони, изјави Жаклина Наумовска , советничка од СДСМ.  „Коњановски една и…
Во програмата за култура за 2023 година, во делот традиционални настани/манифестации/фестивали, најмногу пари од Општина Битола доби здружението во сопственост на кумашинчето на братот на Тони Коњановски, Зоран Коњановски, обвинија…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани