2win800x200

БТ Прес

Дали паркот во Нова Битола ќе се гради на општинско, државно или на приватно земјиште? Вакво прашање до градоначалникот Коњановски упати советникот советникот Петар Николовски од СДСМ, а на истата…
На вчерашната прес конференција на Софија Ристевска од  комисијата за култура на ОО на СДСМ Битола, денеска одгвори Васко Мавровски член на комисија за култура ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола. интегрално ја…
ВМРО-ДПМНЕ ја обвини СДСМ дека   шири невистини и  манипулираат со народот а зголемената цена на превозот ќе трае додека трае кризата, велат од оваа партија. Во продолжение  прес конференцијата на ОК…
    ДПМНЕ и градонадалникот Тони Коњановски за да ја прикријат својата неспособност во менаџирањето на Битола и за да бидат поубедливи во своите лаги, секојдневно ја бараат вината пред…
Денес, се навршува точно еден месец откако проектната документација за реконструкција на мостот кај Безистенот во Битола, чека водостопанска согласност од Министерството за животна средина и просторно планирање. Општина Битола,…
Локалната власт предводена од ДПМНЕ, Поинаку и Левица за само три месеци од мандатот потроши 2 милиони евра од касата на општината, изјави Елена Кромидаровска, советник во Општина Битола од…
„Ова е само почеток на расчистувањето на диви депонии во Општина Битола и по оваа ќе следуваат и ред други кои ќе бидат иницирани од нас како советничка група. Заедно…
"По грубите невистини, лаги и клевети изречени на денешниот прес на ВМРО-ДПМНЕ, со кои се направи обид за рушење на угледот на директорите, БАРАМЕ јавно извинување од читачот на текстот…
Новиот генерален конзул на Република Грција, Александрос Видоурис денеска оствари  прва работна посета на Општина Битола
Градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за првите 100 дена реализираа 1.000 лаги. 100 дена беа доволни за да се покаже целата неспособност на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Партизација на општините, оправдувања за неработа,…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани