Денес

Направени се 6.010 тестови, а регистрирани се 2.071 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.047, Битола – 178, Кавадарци – 89, Куманово – 73, Тетово - 66, Гевгелија – 63,…
„Екипите на зимската служба на Општина Битола, од утрово постојано се на терен. Во моментот расчистувањето се врши со 10 возила, а за досегашната интервенција искористени се 25 тони сол…
Голем е бројот на болни кои бараат преглед и лекарска помош во ковид-амбулантите во Клиничката болница во Битола. За едно деноноќие, во амбулантите биле извршени 157 прегледи на сомнителни и…
Пациентот кој почина утрово на 32 годишна возраст од коронавирусот , првпат се јавил на преглед во битолската Болница на 17 јануари. иако бил во тешка сосотјба,  одбил хоспитализација. Примал…
Општина Битола, почна да работи на стабилизирање на Фудбалскиот клуб „Пелистер“ и создавање добра основа, буџет и управа, кои ќе придонесат за спортско издигнување на клубот.  „Тоа што го најавивме…
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа:   Направени се 6.353 тестови, а регистриран е 2.051 нов случај на КОВИД-19: Скопје…
Под влијание на влажен и студен бран, утре во вечерните и ноќните часови во западните делови ќе има врнежи од снег.
Од триесеттина души кој скокаа по крстот во црква ,,Св.Димитрија" во-Битола имаше и две девојчина Кристина Николоска (17) и Викторија (19). Тие не успеаја да го фатат крстот, но ја…
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:
Владата на денешната трета седница, донесе Одлука  со која во услови на вонредни  околности    учебната 2021/2022 година  ќе трае од 1 февруари до 10 јуни. Во основните училишта се утврдуваат …
Страница 1 од 251

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани