2win800x200

БТ Прес

  Интегрално ја пренесуваме прес конференцијата на Ивона Труфунов од СДСМ Битола: „Три дена трае хистеријата на ДПМНЕ Битола за директорот на битолскиот затвор Драган Крајовски, воедно и претседател на…
Локалниот лидер на СДС во Битола, конечно да одговори за состојбата во Затворот во Битола, побара на прес конференција Виолета Ковачевиќ, член на ИК УЖ ВМРО ДПМНЕ.  Пресот го пренесуваме во…
  Интегрален текст од изјавата на Борче Корлевски, советник од СДСМ
Интегрално го пренесуваме пресот на Жаклина Наумовска, советник од СДСМ  Градоначалникот Тони Коњановски е против одлуката на мнозинството советници во Советот на Општина Битола за разрешување на членовите на управните…
СДСМ го поздравува отпочнувањето на градежните активности за санација на спортската сала Боро Чурлевски за да се исполнат критериумите за играње на ракометни натпревари од Лигата на шампиони.   Уште…
Реакција на СДСМ на соопштението на Општина Битола
Интегрална изјава на Ивона Трифунов, СДСМ Битола: Кривични Пријави За Службеници И Директори Наместо Проекти За Развој На Битола! Тоа е реалноста во Битола на чело со градоначалникот Тони Коњановски…
  Интегрално го пренесуваме соопштението на Општина Битола: „Општина Битола, во целост ги демантира денешните невистини, изнесени во соопштението на политичката партија СДСМ. Општината за првпат оваа година во креирањето…
Интегрално ја пренесуваме реакцијата на СДСМ Битола:  „ДПМНЕ Битола да не зема в уста имиња на македонски културни работници и на културни институции оти со тоа ги сквернави! Градоначалникот Тони…
Ребаланс на буџетот мора да има, на тоа веќе работи општинската администрација. Ќе им биде понуден на сите советнички групи, секој да каже свои предлози, тоа не е мој или…
Интегрална изјава на  Анета Ѓоргиевска советник на ВМРО-ДПМНЕ  во општина Битола:  „Во недостаток на аргументи СДС продолжува со лични дискредитации, сатанизирање на уметници пропагирајќи ја нивната позната теза дека културата во…
Советот функционира беспрекорно во полн состав и капацитет, за што заслуга имаат советниците од сите советнички групи без разлика на политичката опција која ја претставуваат.   Советот ги носи сите…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани