2win800x200

БТ Прес

Либерално-Демократската Партија внимателно ги следи сите нови моменти околу проектот Парк и велосипедските патеки.   
Интергрално го пренесуваме пресот на советничката од СДСМ Мирјана Ралевска Захариевска одржан пред Основното јавно обвинителство во Битола:  „Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски и секретарот на Општина Битола, Борче Димитровски,…
Во организација на Комисијата за образование на СДСМ од Пелагонискиот Регион, денеска во Небрегово, во родната куќа на Блаже Конески беше одбележан Светскиот ден на учителот, 5 Октомври. Во име…
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на прес-конференција во Владата соопшти дека од денеска (3 октомври) во 12 часот е отворен системот за електронско пријавување на Конкурсот за поддршка на проекти од национален интерес во културата за…
Им посакуваме успешен старт на академската година на сите студенти запишани на државните и приватните универзитети ширум државата. Ве убедуваме дека само со голем труд и напорна работа може да…
СДСМ денес поднесе претставки до Државната комисија за спречување на корупција против Васко Мавровски, Лили Бошевска и Тони Коњановски заради сомнежи за корупција и судир на интереси. 
Градоначалникот Тони Коњановски, во своето последно обраќање и реакција за поднесените кривични пријави за злоупотреба на службената положба, од само за него познати причини, обидувајќи се да се испере за…
Советничката група на СДСМ  поднесе кривични пријави против   директори на училишта, градоначалникот Коњановски и членови на општинска комисија 
Интегрален текст од соопштението на СДСМ Битола
Интегрален тест од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ
Интегрален текст од соопштението на СДСМ Битола

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани