2win800x200

СДСМ: ДПМНЕ гласаше против ракометната платформа за формирање на Еурофарм Пелистер, лицемерно е да го бодрат тимот кој не го сакаа

Септември 13, 2023

Интегрален текст од прес конференција на СДСМ

Да повториме за да не се заборави!

 
Советничката група на ДПМНЕ во која членови беа Тони Коњановски и Борче Димитровски гласаше против Ракометната платформа со која беше формиран РК Еурофарм Пелистер! 
 
Поддршката од општината за клубот се исплаќа не затоа што сакаат Коњановски и Димитровски, туку затоа што тоа е обврска предвидена со договор!
 
Лицемерно е сега првите луѓе на општината да го бодрат тимот што не го сакаа, што не го поддржаа, дури и името и боите му ги спореа! Уште, пак, и Мицкоски го свлечкаа на трибина! Мизерија!
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани