2win800x200

СДСМ: Во битолскиот огранок на ДПМНЕ физички се пресметуваат кој да стане пратеник

Февруари 26, 2024

Интегрален текст од прес конференција на Ивона Трифунов од СДСМ Битола

 

Во битолскиот огранок на ДПМНЕ физички се пресметуваат кој да стане пратеник!

Викендов претепан е потпретседателот на ДПМНЕ Битола и еден од кандидатите за пратеници кои се споменуваа во јавноста!
Во Скопје, обезбедување на Мицкоски се пресметува со свои колеги полицајци.
Во Битола, едни со други ќе се истепаат за да станат пратеници.
Тоа е сликата на ДПМНЕ!
Див Запад наместо Европа!
Тоа е кошмарот кој Македонија не сака уште еднаш да го преживее!
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани