2win800x200

Ифрит

 Дрвокрадците не се откажуваат од безмилосното пустошење на македонските шуми. Деновиве Шумската полиција на повеќе локации спроведува контроли против бесправната сеча. 
Во најновиот неделен извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 12 до 18 априле, во Битола е регистрирана највисоката неделна инциденца, односно имало 405 заболен за една недела.…
Две лице со закани  се обиделе да го одземат дневниот  промет од вработениот во Поштата во близина на Железничката станица, при пто и физички го нападнале но не успеале во…
  Од петокот до неделата, при засилени сообраќајни контроли на полицијата, на подрачјето на СВР Битола,  санкционирани се  над 280 возачи.
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај Жабени, загина битолчанец на околу 30 годишна возраст.
Оштетена е една од плочите на постаментот од  меморијалниот споменик "Ангел" лоциран кај Градскиот часовник. Засега не се знае дали споменикот е намерно оштетен или пак плочата се одлепила сама. 
Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што денеска се случи на патот Ресен-Битола.
Сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата од улиците "Партизанска" и АСНОМ, на дваесетина метри од влезот на Клиничката болница.
    Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот за општ криминал при…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани