2win800x200

Битолчанец загина во тешка сообраќајка кај Жабени

Март 28, 2021

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај Жабени, загина битолчанец на околу 30 годишна возраст.

Нема официјални информации од полицијата за оваа несреќа, но очевидци за апла тврдат дека возилото  се превтело покрај  патот, по што возачот откако бил извлечен, бил префрлен во битолската болница, но им подлегнал на повредите.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани