2win800x200

Ифрит

Делови од селата во општина Могила попладнево се зафатени од невреме. Град и силен дожд наврнаа во селото Вашарејца и околните села Мештаните стравуваат  од штети по нивите , особено …
Пред неколку дена објавивме фотографии од исфрлената стара и дотраена покуќнина покрај контејнерите на улица "Север-југ" во Битола. Но, жителите продолжуваат со овие лоши навики, па денес на истото место…
Скопјанец е осмничен за убиство што го извршил во јуни годинава во околината на село Долно Дупени во Преспа, по што му е определена мерка притвор. 
Жителите од улицата „Север Југ“ во Битола се жалат дека покрај  контејнерите  постојано се создава  депонии од стар мебел. Така е и денеска, каде  несовесни граѓани се ослободиле  од старата…
Вчерашната сообраќајна несреќа во Преспа во која загина едно лице, а три се тешко повредени, се случилна на магистралниот пат Ресен Битола, кај месноста викана „Лебара Жито“
Тешка сообраќајна несреќа се случила попладенво во Преспа  во која според се уште неофицијални информации загина жена, а маж на возраст од околу 40 години и девојче на 10 години…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани