2win800x200

Спасен е старецот од Битола кој падна во реката Драгор

Март 26, 2021

 

 Старец од Битола вчера му се слошило и паднал во коритото на реката Драгор, од падот се здобил со тешки телсни повреди по што е згрижен во Битолската болница. 

-Вчера  во СВР Битола од страна на лекар од Итна медицинска помош Битола било пријавено дека во реката Драгор имало паднато  машко лице. Истиот е безбедно изваден од реката и утврдено е дека станува збор за Н.С (82)од Битола на кого, според пријавеното, му се слошило и паднал во неа. Н.С. бил префрлен во Клиничката болница Битола, каде му се констатирани тешки телесни повреди, информираат од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани