2win800x200

Оштетен е споменикот "Ангел" во паркот кај Саат Кулата

Март 13, 2021

Оштетена е една од плочите на постаментот од  меморијалниот споменик "Ангел" лоциран кај Градскиот часовник. Засега не се знае дали споменикот е намерно оштетен или пак плочата се одлепила сама. 

Од Општина Битола велат дека е веднаш издаден налог за негова санација.

Споменикот „Ангел“ е посветен на бранителите од Битола и битолско, кои загинаа во конфликтот во 2001 година.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани