2win800x200

Двајца охриѓани загинаа во сообраќајка на патот Битола-Ресен кај Макази

Март 11, 2021

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што денеска се случи на патот Ресен-Битола.

Несреќата се случи во  13.40 часот кај  Макази на излез од Ресен кон Битола. При судир  помеѓу автомобил марка  "мерцедес" со охридски регистарски таблички  и камион  "волво", со повреди се здобиле две машки лица од "мерцедесот" кои починале на лице место, информираат од полицијата

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани