2win800x200

Полицијата со детали за сообраќајката кај Новиот пазар: Двајцата повредени се на 19 годишна возраст

Јуни 25, 2023

Во 19.48 часот во СВР Битола е пријавено дека на ул."Васко Карангелевски" во Битола помеѓу се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус "исузу", кој превезувал вработени за РЕК Битола, управуван од Т.Т.(54) од Битола и патнички возило "шевролет" управуван од Д.Ј.(19) и сопатник Б.А.(19), двајцата од Битола, и двете возила со битолски регистарски ознаки. По незгодата возачот и сопатникот во возилото "шевролет" се пренесени во Клиничка болница Битола за укажување на помош и утврдување на карактер на повредите. Се врши увид 

Неофицијaлно, во автобусот имало двајца патници, но не се повредени

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани