2win800x200

Сообраќајка на Плетвар, возилата се пропуштаат наизменично

Декември 11, 2023

По целидниот прекин поради сообраќајна несреќа, од  17:34 часот на магистралниот пат А1 Прилеп-Градско , кај превој Плетвар под каменоломот, сообраќајот се одвива со наизменично пропуштање на возилата, информираат од АМСМ

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани