2win800x200

Мајката на министерката Бисера Костадиновска ја нападна новинарката Анета Блажевска

Април 19, 2024
фото Апла.мк, од приватна архива на министерката за текс на Апла,мк  фото Апла.мк, од приватна архива на министерката за текс на Апла,мк

Мајката на министерката Бисера Костадиновска-Стојчевска, Искра Гудовска Костадиновска, си дозволи со навредливи зборови да го нападне порталот Апла.мк и новинарката Анета Блажевска, откако во медиумот беше објавен текст со фотографија од нејзината ќерка. Мајката на министерката ги нападна и читатели на порталот и оние кои коментирале на текстот „Министерката потклекна пред гласачите“. На мајката на министерката Костадиновска-Стојчевска очигледно и пречи одредена критика од медиумите за нејзината ќерка  и си дозволува непримерно да ја коментира работата на новинарите. 

Денеска новинарката Блажевска доби известување дека министерката Костадиновска -Стојчевска се жалела на нејзиното пишување и до Советот на етика во медиумите.  https://apla.mk

теср

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани