2win800x200

Министерката потклекна пред гласачите

Април 17, 2024

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги потсвила колениците на групната фотографија на која со своите сопартијци се сликале во населбата Ушици каде бараат глас повеќе за претстојните двојни избори, претседателски и парламентарни. 

Ваквото позирање на министерката  која е претендент за нов мандат во македонското Собрание, многумина што ја видоа фотографијата ја толкуваат  како понизност пред гласачи, а други пак како неумесно позирање, особено што цела група сопартијци околу неа стојат стамено. 

Од толку многу фотографии и позирања на министерката,  ОО на СДСМ Битола не пропушти на својот Фејсбук профил да ја објави јавно и оваа фотографија.

 435683707 1134006404396294 2430847479215753167 n

Фото Фејсбук СДСМ Битола 

436451604 1178861130130769 1055135429657468585 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани