2win800x200

Лизганици и санки во битолската касарна

Јануари 20, 2021

Жителите од Битола ридовите во касараната, па дури и тротоарите од асфалтураните улици ги претворија во лизганици. Секојдневно таму има деца, кои ги користат последните денови од распустот за да уживаат во зимата. Помалите деца ги санкаат родителите, а не е реткост да се видат и тинејџери на санки. Некои од нив одлучија да ги избегнат гужвите во зимските туристички центри и да останат во градот, а сепак да се забавуваат.

140192990 173772807868716 1991545912015705830 n

140428698 414064793177155 8631634333463751177 n

140547254 110329264261671 4727936451593562153 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани