2win800x200

Бело Тумбе кафе и величенствен поглед од врвот (фото)

Јануари 17, 2021

Битолското Тумбе кафе деновиве нуди уживање за рекреативците во снежна идила. За сите оние кои сакаат да пешачат и да уживаат во снежни пејсажи, а да не патуваат надвор од Битола, можат да го посетата Тумбето да се искачат до врвот, а потоа да префрлат преку касарната. Од врвот се протега прекрасен поглед кон побелена Битола. tumbe 3

tumbe

tumbe2

tumbe 4

tumbe 5

tumbe 6

tumbe 7

tumbe 9

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани