2win800x200

Од запалено ѓубре изгоре контејнер кај Стара Болница

Јануари 10, 2021

Црни облаци од чад се издигаа во центарот на градот попладнево, а во воздухот се ширеше неподнослива миризба од запалено ѓубре кое гореше заедно со пластичен контејнер на улицата "Климент Охридски' кај Стара Болница.

Интервенираше и Територијалната противпожарна единица од Битола, по што огнот беше изгаснат, но контејнерот беше стопен.
 
Ова е честа појава низ градот да се пали ѓубрето во контејнерите, а потпалувачите не само што ги уништуваат садовите туку го загадуваат и воздухот
 
IMG 20210110 205605
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани