2win800x200

Делови од Битола ноќва половина час останаа без струја

Јуни 26, 2018

Повеќе битолски семејства од населбата зад Здравствениот дом, Баирот и Ушици вечерва околу полноќ останаа половина час без струја. Прекинот во снабдувањето со електрична енергија траеше од 23,50 до 25 минути по полноќ. И од Контакт центарот на ЕВН известија дека без струја се Битола, и тоа делови од централното градско подрачје и Новаци. Од ЕВН рекоа дека нивни тимови веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во овие реони.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани