2win800x200

Бебе оставено пред вратата на Домот за доенчиња

Јули 02, 2018

Вчера во 23.45 часот на ул. „Васко Карангелески“ во Битола, пред влезот на домот за доенчиња, З.Б. (50) од Битола пронашол женско бебе на возраст од околу една недела. За случајот бил известен Центарот за социјални работи Битола. Социјален работник излегол на местото и извршил разговор со З.Б., а  новороденчето било оставено во домот за доенчиња. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.                                  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани