2win800x200

СДСМ Битола: Сопругата на секретарот на Општина Битола е амбасадор на проект кој доби поддршка од Министерство за култура, а ВМРО ДПМНЕ тврди министерката парите ги дели по партиска основа

Февруари 20, 2024
Фото лиферувано од СДСМ Битола Фото лиферувано од СДСМ Битола

Интегрален текст од соопштение ма СДСМ Битола

 

Две недели ДПМНЕ ја "распна" министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска дека парите од културата ги дели по партиска основа.

 
Арно, ама, испадна дека еден од проектите кои добија поддршка, за амбасадор ја има сопругата на секретарот на Општина Битола! 
 
Или уметницата е од СДС или неопределена што значи секретарот ниту домашните не можи да ги убеди во своите политики!
 
Или, пак, дека ДПМНЕ две недели ширела хистерија без основа! 
 
Ова второто е поверојатно за ДПМНЕ. Да лажат, да манипулираат, да клеветат!
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани