2win800x200

ООУ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ГО ОДБЕЛЕЖА СВОЈОТ ПАТРОН ПРАЗНИК

Април 27, 2024

Со ликовни, литературни и други едукативни работилници, учениците од општинското основно училиште „Гоце Делчев“, го започнаа одбележувањето на својот патрон празник. Дел од програмата утрово беше и историскиот час и положувањето цвеќе во спомен куќата на Гоце Делчев, а активностите финализираа со Свечена академија која се одржа во Кино „Манаки“. На Свечената академија, присуствуваше и градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, кој честитајќи им го патрониот празник на учениците и сите вработени во училиштето им посака уште многу успеси и високи резултати кои значително придонесуваат во реализација на заложбата за унапредување на воспитно образовниот процес.

 439920148 467070842342469 711938595830378319 n 800x533

439979149 467070779009142 3733484126630157545 n 800x533

440240141 467070609009159 2769810302015422687 n 800x533

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани