2win800x200

Малолетник нападнал девојче на Шеталиштето во Битола и ја оставил без велосипед

Април 27, 2024

На 27.04.2024 во СВР Битола З.П.(50) од Битола пријавил дека вчера (26.04.2024) околу 20.30 часот во Градскиот парк во Битола, неговата малолетна ќерка била нападната од малолетник, кој со закана ѝ го одзел велосипедот. За случајот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани