2win800x200

МПЦ заедно со голем дел од нашите сограѓани организира традиционален ручек за „Цветници“

Април 27, 2024

ПОЧИТУВАНИ ВЕРНИЦИ,
ВО ПРЕСРЕТ НА НАЈГОЛЕМИОТ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК
„ВЕЛИГДЕН“, МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА
ПРЕСПАНСКО – ПЕЛАГОНИСКА ЕПАРХИЈА, ЗАЕДНО СО НЕКОЛКУ
ФИРМИ ОД ПРИВАТНИОТ СЕКТОР И ДЕЛ ОД НАШИТЕ СОГРАЃАНИ,
ОРГАНИЗИРА ТРАДИЦИОНАЛЕН РУЧЕК ПО ПОВОД ГОЛЕМИОТ
ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК „ЦВЕТНИЦИ“ НА ДЕН 28.04.2024 Г.,(НЕДЕЛА) ЗА СИТЕ ВЕРНИЦИ КОИ ПРИСУСТВУВААТ НА СВЕТАТА БОГОСЛУЖБА ВО СОБОРНИОТ ХРАМ „СВ.ВМЧ.ДИМИТРИЈ“ – БИТОЛА.

ПРАЗНИЧНАТА ТРПЕЗА ЌЕ ЈА БЛАГОСЛОВИ НЕГОВОТО
ВИСОКОПРЕОСВЕШТЕНСТВО МИТРОПОЛИТОТ Г.ПЕТАР.

messenger creation 2ec5795a d66d 4faf 912b 69b8d9c896808193120021016158387.jpeg.pagespeed.ce.a0a8mcYEJS

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани