2win800x200

СКАНДАЛ!!! Партија дели по 3.000 денари на свои членови за споделување на партиски постови

Април 20, 2024

Партија од македонскиот политички блок им дели по 3.000 денари на свои членови, ако споделуваат на своите лични профили на социјалните мрежи партиски постови, и ако ги рекламираат кандидатите за пратеници и партискиот кандидат за претседател. 

Наш читател, чии идентите е познат на медиумот, ни достави  порака во која јасно се гледа дека еднаш неделно се наградуваат десет сопартијци од цела Македонија ако добро си ја рекламираат партијата на Фејсбук и други социјални медиуми. Значи за наградата било доволно да го споделуваш партискиот лидер, кандидатот за претседател  и кандидатите за пратеници и да собираш лајкови. Нашиот извор вели дека наградата е реална и дека меѓу наградените има и битолчанка.   

партија

А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани