2win800x200

Се врати зимата, нов снег на Галичица - Фото Зоки

Април 21, 2024
Променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 22.04.2024 Град Тмин. Тмакс. кпте 19 Тетово 2 0 17 -3 Маврово Охрид Битола 9 9 16 0 Kp. Паланка Ckonje 1 17 Тетово 3 1 Св. Николе 16 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 17 2 Маврово Штип 18 3 Берово Берово 19 -1 15 Штип 5 4 19 Д.Капила Струмица Гевгелита 2 Охрид Д. Капита Прилеп 20 6 Струмица 21 Битола Гевгелига“
Во вторник под влијание на нов влажен бран повторно ќе има врнежи, кои повремено ќе бидат пообилни и поројни проследени со ретки грмежи и засилен ветер. Потоа во следните денови ќе биде постабилно, со слаби локални врнежи од дожд.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани