2win800x200

Лишен од слобода битолчанец - Агресивен, се заканувал на сообраќајната полиција

Февруари 25, 2024

На 25.02.2024 во 01.25 часот, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода К.К.(36) од Битола затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници што извршувале службени дејствија на ул.„Новачки пат" во Битола. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани