2win800x200

Полицијата фати ресенчани со зелени дабови дрва без жиг

Февруари 25, 2024

На 24.02.2024 во времето од 23.00 до 03.00 часот од страна на полициски службеници од ОВР Ресен во соработка со ЈП Македонски Шуми во атар на с.Болно,ресенско кај м.в „Јамје" затекнато е патничко моторно возило марка „југо" без регистарски ознаки натоварено со 0.6 метри кубни огревни зелени дабови дрва без жиг и испратница управувано од Ф.Р.(38) и сопатници С.М. и И.Б. сите од Ресен.Дрвната маса и возилото се одземени и предадени на шумска полиција за понатамошно постапување.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани