2win800x200

Битолскиот дувачки оркестар ве поканува на новиот голем концерт насловен „FUNK & SOUL“

Февруари 20, 2024

 

На 22.2.2024 година во Центарот за култура, со почеток во 20:00 часот, Битолскиот дувачки оркестар ве поканува на нов концерт насловен „Funk & Soul“. Гостинка на концертот ќе биде Ана Петаноска.

Публиката ќе има можност да слушне голем број популарни светски хитови од Ејми Вајнхаус, Арета Френклин, Ренди Крафорд, Херби Ханкок и многу други.

Билетите можете да ги набавите на билетарницата во Центарот за култура.

duvacki 20 2

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани