2win800x200

Битолскиот дувачки оркестар ве поканува да се забавувате и да уживате во латино-звуците

Ноември 28, 2023

На 1.12.2023 година со почеток во 20:00 часот, во Центарот за култура во Битола, Битолскиот дувачки оркестар ве кани да дојдете и да уживате во латино-звуците заедно со пејачот Бојан Стојков и танцовата група од „Dance Studio - Expose“, која ќе даде нова визуелна димензија на вечерта.

orkestar 28 11 2023

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани