2win800x200

Битолскиот дувачки оркестар ве поканува на голем концерт во Центарот за култура

Октомври 23, 2023

Со поддршка од Министерството за култура, на 24 октомври 2023 година, со почеток во 19:30 часот во Центар за култура - Битола, Битолскиот дувачки оркестар и Центарот за култура - Битола, ве покануваат на голем концерт на кои ќе се изведуваат најпознатите музички теми од најпознатите филмови во изведба на „Биг Бенд“.

На концертот ќе се изведуваат познатите музички теми од филмовите „Војна на ѕвездите“, „Роки“, „Браќата Блуз“ и многу други.

centar 23 10 2023

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани