2win800x200

Нашата Андреа Нешковска со тимот ученици патуваат на олимпијада во Бангкок-од 1 до 10 декември

Ноември 29, 2023

Тимот ученици Андреа Нешковска, Даниел Христовски, Ивано Божиновски, Андреј Доневски, Елена Јовановиќ и Мила Порјозоска, ќе ја претставуваат Македонија на 20-та Меѓународна јуниорска олимпијада по природни науки (IJSO 2023), која ќе се одржи во Бангкок (Тајланд). Спремни се да си ги одмерат силите со тимовите од други држави во областа на природните науки во периодот од 1 до 10 декември, објави Македонското биолошко друштво.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани