2win800x200

Изложба на Петар Ставрев по повод 75 години Национален парк Пелистер

Ноември 29, 2023

Во четврток, на 30.11.2023 година, во 12 часот познатиот  битолски  фотограф Петар Ставрев во Фоајето на Центарот  за култура во Битола ќе отвори изложба „Убавините на Пелистер“ по повод 75 годишнината од прогласувањето на Пелистер за национален парк. .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани