2win800x200

СДСМ Битола: После секој дожд сликата е иста, затнати шахти и поплавени улици

Август 20, 2022

После денешното кусо невреме во Битола и обилните врнежи од дожд, поголем дел од улиците беа под вода. СДСМ ја праша локалната власт колку време и треба да ги среди шахтите. 

-Во центарот на градот, на периферијата, пред општина ...Сликата секаде е иста после секој дожд во Битола.  Затнати шахти, затната атмосферска канализација, нефункционално јавно претпријатие Нискоградба, нефункционална општина!  Колку време му треба на Коњановски да ги среди шахтите низ градот оти десет месец е веќе градоначалник на Битола!?, прашуваат од СДСМ 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани