2win800x200

Невремето ја обои Преспа пурпурно

Август 12, 2021

Во неверојатна пурпурна боја вчера беше обоено небото над Преспа додека траеше  силното невреме проследено со ветер и дожд, а делови од источниот брег беа зафатени и од град.  

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани