2win800x200

Неверојатни фотографии од полна месечина и изгрејсонце на Пелистер

Јули 25, 2021

Овие фасцинантни фотографии се направени на Пелистер синоќа и рано утрово, каде група планинари во 22 и 30 часот  тргнаа од  Хотел Молика преку  Копанки до Видиковецот, потоа кон врвовите Стив, Илинден и Пелистер, а од таму до  Мало и Големо Езеро. По оваа патека Иванчо Тошевски и Јасмин Биберовиќ  низ објективот ја доловија убавината на полната месечина, но и изгрејсонцето, кое на Пелистер се вистинко доживување од кое запира здивот. Оваа фотогалерија ја споделуваме со читателите на апла.мк

 viber image 2021 07 25 19 10 58 228

viber image 2021 07 25 19 16 03 914

viber image 2021 07 25 19 10 26 108

viber image 2021 07 25 19 10 26 721

viber image 2021 07 25 18 49 36 677

viber image 2021 07 25 18 49 01 315

viber image 2021 07 25 18 49 01 263

viber image 2021 07 25 18 49 01 123

viber image 2021 07 25 18 49 00 904

viber image 2021 07 25 18 49 34 647

viber image 2021 07 25 18 49 35 071

viber image 2021 07 25 18 49 00 904

viber image 2021 07 25 18 49 00 728

viber image 2021 07 25 18 49 00 665

viber image 2021 07 25 18 49 00 619

viber image 2021 07 25 18 49 00 575

viber image 2021 07 25 18 49 00 354

viber image 2021 07 25 18 49 00 301

viber image 2021 07 25 18 49 00 163

viber image 2021 07 25 18 49 00 076

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани