2win800x200

Фото и видео од атмосферата на синоќешниот настан Високо под ѕвездите под отворено небо на Големо Езеро

Јули 17, 2022
Фото: Стефанија  Јосифовска Фото: Стефанија Јосифовска
Видео: Златко Јосифовски

Гордана од Ресен  синоќа Високо под ѕвездите си го прослави и својот роденден.

-Имав несекојдневна прилика, за мојот 31-ви роденден, не само да се почувствувам туку и навистина да бидам на врвот, со првото изгрејсонце на Големо Езеро и високо под ѕвездите, како што беше мотото на овој  настан! Имав прекрасен ден и уживав во прекрасните пејсажи и позитивната енергија што се ширеше на Пелистер, во изминативе два дена, вели Гордана

Во продолжение видео и фоторграфии од атмосферата на овој уникатен настан на Големо Езеро, каде под ведро небо Сити Бенд одржа акустичен перформанс, присутните со телескоп го набљудуваа ѕвезденото небо, а рано утрово уживаа во магијата на Пелистерското изгрејсонце. 

viber image 2022 07 17 18 37 11 695

viber image 2022 07 17 18 37 13 109

viber image 2022 07 17 18 41 22 524

viber image 2022 07 17 18 41 26 098

293727252 2610093922455779 6615731188590646271 n

293379891 557348816116804 6248752199719002235 n

293518864 1104955346761727 3668061390119363164 n

293711402 785295969573307 1022218119858257712 n

293727252 2610093922455779 6615731188590646271 n

294006545 5245404792219341 410889815017803018 n

294110614 367680735480630 1450068271677374460 n

294166840 609451777152339 4856442845758244961 n

294457931 798173761369981 362350530952995584 n

294459085 1120196595263474 6353983223491542266 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани