2win800x200

Пукање во Битола, уапсени две лица

Октомври 10, 2021

Вчера во 18.50 часот од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ј.(45) и С.П.(45), двајцата од Битола, постапувајќи по пријава дека околу 18.30 часот на ул.„Охридска“ во Битола испукале проектил во воздух, информираше МВР.

Од С.П. биле одземени метална шипка и нож, а од С.Ј. бил одземен пиштол „магнум 44“.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани