2win800x200

Ни стражар не може да го доварди Офицерски од вандали, синоќа оштетен држач на еден од рефлекторите

Септември 30, 2021

Непознати сторители синоќа оштетија држач на еден од рефлекторите на партерното осветлуваее на Офицерскиот дом.

Со овој вандалски чин иако не е предизвикана голема материјална штета, загрижува   намерата на несовесни битолчани. Само две недели откако Офицерскиот дом блесна со целата своја убавина по комплетната реконструкција, загрижува  ваквиот однос кон културно-историското богатство на градот. 

Од Општина Битола велат дека објектот има  физичко обезбедување,  а случајот е  пријавен во СВР Битола. ЈП „Комуналец“ веќе интервенираше и  го замени држачот на рефлекторот

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани