2win800x200

Тешка сообраќајка на патот Битола-Новаци

Јули 15, 2021

Рано изутринава на патот Битола-Новаци, кај селото Логоварди, дојде до
тешка сообраќајна несреќа.

До несреќата дошло кај самата раскрсница кај селото Логоварди, кога дошло до директен судир на две патнички возила, од кое едното е марка „голф“.

По судирот едното од возилата паднало во ендекот покрај патот.

Битолската полиција го обезбедува местото на несреќата и го пренасочува сообраќајот по околните улици на селото Логоварди.

Увидот е во тек, а допрва се очекуваат официјални информации.

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/hronika/

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани