2win800x200

На наш печалбар од гаража му украле "Порше" и "БМВ" додека бил во Австралија

Јули 13, 2021
 
На 12.07.2021 во 10.15 часот во СВР Битола, А.Х.(58) од Австралија пријавил дека во периодот од 23.02.2020 до 12.07.2021 од неговиот дом на ул.„Борис Бастеро“ од неговата гаража биле одземени патничките возила „порше кајман С“ и „БМВ“, двете со битолски регистарски ознаки.
 
Известен е Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани