2win800x200

Му се слошило и починал додека возел на патот Битола - Прилеп

Јуни 12, 2021

Вчера во 17.40 часот Итна медицинска помош пријавила во полиција дека 55 годишен прилепчанец починал додека управувал со своето возило. 

Настснот се случил на магистралниот пат Битола-Прилеп, пред Тополчани. Додека 55 годишниот маж управувал со автомобилот со прилепски регистарски ознаки, тој се пожалил на болки во градите на сопатничката Л.В.М.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани