2win800x200

34 годишна битолчанка без знаци на живот синоќа била однесена во болница, обвинтел побара обдукција

Ноември 18, 2023

Синоќа во 21.44 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола без знаци на живот била донесена В.К.(34) од Битола.

Лекар констатирал смрт без видливи траги нанасилство, а полициски службеници од СВР Битола  извршиле увид.

По наредба на јавен обвинител од ОЈО Битола телото на починатата било дадено на обдукција, информираат од СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани