2win800x200

Битолчанка фрлала чаши и шишиња во кафич, а пред да дојде полицијата побегнала

Јуни 12, 2018

Битолчанка лумпувала во битолско кафуле, а пред да дојде полицијата побегнала, соопштија од СВР Битола. Според полицискиот билтен, битолчанката фрлала со чаши и шишиња во кафулето. Откако вработените ја пријавиле девојката за нарушување на јавниот ред и мир, кога полицијата дошла во кафулето, неа веќе ја немало. Од полиција велат дека преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани